Čelní sklo lze právem považovat za podstatnou součást automobilu. Má ho dokonce i kabriolet, jenž se obejde bez střechy, ale bez čelního skla nikoliv. To má totiž ve vozidle důležitou roli. Chrání například před nečistotami i sílou vzduchu, který auto při jízdě protíná. Bohužel toto sklo bývá často první na řadě, když od auta, jež jede před vámi, odlétne kamínek. Problém pak na sebe nenechá dlouho čekat. Co s tím?
Oprava autoskel
Odlétávající kamínky dokážou autosklo rozbít. Ono stačí už jen malé ťuknutí k tomu, aby bylo nějakým způsobem poškozené. Vzniknou na něm oděrky a praskliny. Pak se jako řešení nabízí oprava čelního skla. Tu je nejlépe nechat na odbornících, kteří dokážou posoudit, co s tím. K opravě lze přistoupit tehdy, jedná-li o opravdu malou závadu. Většinou se používá speciální pryskyřice. Je to poměrně rychlé a levné řešení.
Výměna čelního skla
Pokud se oděrky a praskliny na autoskle nacházejí v zorném poli řidiče, znemožňují jeho dokonalý výhled na silnici. To může být pro bezpečnou jízdu rizikové. Proto je třeba výměna čelního skla, kterou si ale řidič svépomocí neudělá. Na pomoc musejí přijít profesionálové. Ideální je kontaktovat takové, kteří nabízejí non-stop služby a je možné je kontaktovat i o víkendu. Víte, že existují firmy, u nichž je oprava autoskel možná i v noci? Dokonce přijedou na místo a autosklo vymění přímo tam.
Proč je důležitá výměna autoskel
I malá prasklinka na čelním skle ho dokáže oslabit. Prostě už není tak pevné a bezpečné. Výměna autoskla začíná demontáží stěračů a plastových krytů. Následuje vyřezání poškozeného skla a odstranění starého lepidla z rámu. Na nové sklo je nutné nanést speciální lepidlo a umístit ho do připraveného rámu. Lepidlo vyžaduje několik hodin tvrzení, během nichž auto musí být v klidu. Práce končí opětovným nasazením stěračů a plastových krytů.